Geef kansarme kinderen in Rehoboth Namibië een hoopvolle toekomst
Bel ons: 06 543 974 85

Artikel in ND: 'Iedereen drinkt in Block E'

Op maandag 7 december verscheen een paginagroot artikel over Block E in het Nederlands Dagblad. "Oude mannen, zwangere vrouwen – iedereen drinkt in Block E". Geert Plender schreef het artikel na zijn bezoek aan Rehoboth in oktober. 

Het artikel geeft de gecompliceerde situatie weer in Block E, waar het verleden de bewoners nog iedere dag inhaalt. Het lang gekolonialiseerde en verdrukte volk is pas sinds 1990 zelfstandig. De ongelijkheid en uitzichtloosheid manifesteren zich nog iedere dag. 

Het artikel lezen? Dat kan via Nederlands Dagblad of via Blendle

artikel ND
Uit het artikel

‘Als ik kijk naar deze gemeenschap’, zegt Jacobus, ‘dan zie ik zo veel uitzichtloosheid. En bandeloosheid. En als je me vraagt waar het vandaan komt, dan is dat geen makkelijke vraag, want dan kom ik bij jouw opa terecht. De jaren tussen 1950 en 1990 waren verschrikkelijk voor onze bevolking. We zijn zwaar onderdrukt.’

Bekijk het artikel

artikel ND
188